Obszary działalności

Naszą wiedzą i doświadczeniem wspieramy firmy działające na rynku polskim i europejskim

produkcja żywności

sprzedaż żywności

rynek horeca

Doradztwo technologiczne w projektowaniu zakładów przemysłu spożywczego

Wprowadzanie na rynek lokalu gastronomicznego czy zakładu przetwórstwa żywności wiąże się z koniecznością przygotowania kompleksowego projektu zagospodarowania przestrzennego. Prowadzenie istniejącego przedsiębiorstwa również wymaga stałej kontroli zgodności z normami, narzucanymi przez rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i  ustawodawstwo krajowe. Technologiczne projektowanie zakładów przemysłu spożywczego wymaga specjalistycznej, stale aktualizowanej wiedzy z zakresu organizacji procesu produkcyjnego oraz wymagań sanitarnych dla konkretnego rodzaju przedsiębiorstwa. Z tego względu projekt warto powierzyć specjalistom, którzy zajmą się każdym aspektem technologicznym Twojego planu zagospodarowania.

Oprócz projektów technologicznych przygotowywanych od podstaw, oferujemy również kompleksowe doradztwo. To nieocenione wsparcie w procesie dostosowywania infrastruktury do wymagań procesów produkcji i regulacji unijnych, a także możliwości przestrzennych przedsiębiorstwa. Zapewniamy merytoryczne wsparcie dla istniejących zakładów, pomagając w bezpiecznym wprowadzaniu produktów żywnościowych na rynek i dostarczając rzetelną wiedzę w kwestii dostosowywania wyrobów do wymogów jakościowych. Pomagamy we wdrażaniu systemu HACCP optymalnego dla Twojego przedsiębiorstwa. Jeśli potrzebujesz wsparcia w kontaktach z instytucjami zewnętrznymi, zasięgnij pomocy naszych specjalistów. Kompleksowe doradztwo technologiczne i projektowanie zakładów przemysłu spożywczego to nasza specjalność dzięki wieloletniemu doświadczeniu i certyfikowanej wiedzy.

O QSM Sp. z o.o.

Jesteśmy zespołem ekspertów z ponad 20 – letnim doświadczeniem w stosowaniu prawa żywnościowego w Unii Europejskiej oraz krajach nienależących do UE. Współpracujemy z przedsiębiorstwami z branży spożywczej i gastronomicznej oraz sklepami spożywczymi, pomagając im w zapewnieniu wymogów bezpieczeństwa żywnościowego, wynikających z przepisów prawa. Producentom żywności oferujemy wsparcie merytoryczne poprzez pomoc w ocenie i dostosowaniu infrastruktury firmy do regulacji procesów produkcyjnych i wymagań jakościowych.

 

czytaj więcej

nasze usługi

PROJEKTY TECHNOLOGICZNE

Opracowujemy kompleksowe projekty technologiczne dla zakładów produkujących produkty pochodzenia roślinnego oraz zwierzęcego.

Więcej >>>

SYSTEM HACCP

Przygotowujemy dokumentację HACCP, wnioski i zalecenia. Przeprowadzamy wdrożenie i monitorujemy działanie systemu HACCP.
Więcej >>>

DOBRE PRAKTYKI

Prowadzimy wdrożenia Dobrych Praktyk – GHP oraz GMP. Monitorujemy i oceniamy środowisko, infrastrukturę i bieżącą dokumentację.

Więcej >>>

ETYKIETY

Opracowujemy oraz weryfikujemy poprawność napisów na opakowaniach jednostkowych zgodnych z aktualnym prawem Unii Europejskiej.

Więcej >>>

WYRÓB GOTOWY

Tworzymy pełną specyfikację wyrobu gotowego, zawierającą: nazwę; opis produktu; przeznaczenie konsumenckie; sposób użycia i przygotowania.

Więcej >>>

AUDYT SANITARNY

Przygotowujemy zakłady przemysłowe, gastronomiczne i sklepy spożywcze do kontroli prowadzonych przez inspekcję sanitarną oraz sieci handlowe.

Więcej >>>

DORADZTWO SANITARNE

Doradzamy przedsiębiorcom branży spożywczej jak komunikować się z instytucją sanitarną. Przygotowujemy dokumenty.

Więcej >>>

SZKOLENIA

Szkolimy z zakresu m.in. badania żywności, prawa żywnościowego, analizy zagrożeń żywności, właścicieli firm oraz ich pracowników.

Więcej >>>

zapytaj o ofertę

aktualności

QSM & TE-FOOD - Blockchain - Wprowadzanie nowych możliwości

Blockchain116.08.2018

System blockchain, który przez miliony osób na świecie jest nazywaną Technologią Przyszłości posiada ogromną liczbę zwolenników w naszym kraju.

 

Więcej >>>

URZĘDOWE KONTROLE ŻYWNOŚCI OD 2018 R. PRZEZ JEDNĄ INSPEKCJĘ

fotolia_104111566_subscription_monthly_m14.09.2016

Urzędowe kontrole żywności od 2018 r. mają być prowadzone przez jedną inspekcję. Reforma systemu bezpieczeństwa żywności w Polsce planowana jest od 2005 r.

Więcej >>>

TE-FOOD podpisało umowę partnerską z QSM Sp. z o.o.

te food copy13.08.2018

TE-FOOD podpisało umowę partnerską z QSM Sp. z o.o. w celu zapewnienia potencjału sprzedażowego i wdrożeniowego potencjalnym klientom z branży spożywczej w Polsce.

Więcej >>>

Ochrona gospodarstw przed ASF – program bioasekuracji

fotolia_90614984_subscription_monthly_xxl26.10.2016

Według bieżących komunikatów GIW, nadal odnotowywane są przypadki występowania
afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików na terytorium RP oraz ognisk tej choroby u świń.

Więcej >>>

Jaja konsumpcyjne a badanie w kierunku Salmonella sp.

fotolia_111568747_subscription_monthly_m24.08.2016

Na rynku handlowym, szczególnie w gastronomii, pojawiło się zapotrzebowanie na jaja konsumpcyjne poddane, przed zapakowaniem do opakowań jednostkowych, promieniowaniu UV.

Więcej >>>

Znaczenie systemu HACCP w branży spożywczej

fotolia_96816559_subscription_monthly_xxl17.11.2016

HACCP – system analizy zagrożeń i krytycznych punktów kontroli. HACCP – system mający znaczenie dla dobra ludzi, ich zdrowia i życia.

Więcej >>>

 

 

 

znajdź nas